Bezpiecznie na wsi

W ramach realizacji III edycji Programu Edukacyjnego Bezpieczny Dolnoślązak nasi uczniowie zostali poinformowani o IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”.

Konkurs organizowany jest pod patronatem Honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego.  Jego celem jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstw rolnych  oraz popularyzowania wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.  W konkursie wzięło udział dwóch uczniów naszej szkoły. W warunkach  domowych przygotowali prace plastyczne, które 25 marca dostarczone zostały do KRUS Placówki Terenowej w Lubaniu. Wyniki konkursy ogłoszone zostaną w czerwcu b.r.