Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Nauczanie zdalne

Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie!

Zawieszenie zajęć w szkole w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego COVID -19 wymusiło zmianę techniki realizacji procesu dydaktycznego również w naszej szkole: z zajęć prowadzonych stacjonarnie w pomieszczeniach szkolnych na zajęcia prowadzone techniką „nauki na odległość”, tzw. zdalne nauczanie.

Zmiana techniki uczenia się i nauczania nie zwalnia ucznia z obowiązku szkolnego/obowiązku nauki, określonego w art. 35 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe.

Organizacja polega na tym, że nasi uczniowie będą uczestnikami procesu dydaktycznego poprzez uzgodnione z Państwem komunikatory, maile oraz z wykorzystaniem innych technik komunikacji na odległość, np. Office365, czy Zoom. Każdy uczeń otrzyma wszelkie materiały dydaktyczne, informacje oraz będzie brał udział w lekcjach prowadzonych on-line.

Każdego dnia, zgodnie z obowiązującym planem zajęć, nauczyciele będą się kontaktować z uczniami za pośrednictwem opiekunów- przedszkole, nauczanie wczesnoszkolne i kl. IV oraz bezpośrednio z uczniami – w kl. V-VIII. Wszelkie prace wykonywane przez ucznia odsyłane są taką samą drogą elektroniczną lub wskazaną przez nauczyciela i podlegają ocenianiu.

Informuję, że pedagog szkolny pozostaje do dyspozycji uczniów i Państwa w godzinach 8.00 – 14.00 od poniedziałku do piatku. Kontakt z pedagogiem: e-mail: kamila.przewlocka.spplaterowka@gmail.com

Renata Grażyńska- Marczyk: konsultacje: poniedziałek godz. 13.00-14.00

czwartek  godz. 10.00-11.00

e-mail: rmarczyk2@gmail.com

W szkole zorganizowano zdalną pomoc nauczyciela informatyki. W przypadku trudności z obsługą komputera lub potrzebą nabycia umiejętności obsługi programów lub aplikacji wykorzystywanych w procesie zdalnego nauczania zachęcamy rodziców i uczniów do indywidualnych konsultacji.

Kontakt z nauczycielem informatyki: od poniedziałku do piątku między godz. 8.00 – 16.00

e-mail: jacek.miedz@op.pl; tel. 608 068 981

Pracownicy administracji i obsługi pełnią w szkole tylko niezbędne dyżury. Szkoła zamknięta jest dla osób niebędących jej pracownikami, dlatego prosimy o ewentualny kontakt telefoniczny z pracownikami sekretariatu w godz. 8:00-13:00 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: spplaterowka@op.pl

Wszystkie szkolne obiekty są zamknięte dla osób postronnych (w tym – plac zabaw, szkolne boiska, sala gimnastyczna).

Kontakt z dyrektorem szkoły, Wiolettą Brzezińską: spplaterowka@op.pl

lub telefoniczny 75 722 16 93

Kontakt z nauczycielami uczącymi w szkole do godz. 15.30:

1)           Barabola Paweł - pawelbarabola@gmail.com

22)       Przewłocka Kamila - kamila.przewlocka.spplaterowka@gmail.com

23)       Sawicka Judyta - judyta.sawicka123@interia.pl

24)       Werpachowski Tomasz - tommyjg@onet.pl

Zwracam się do Państwa o dopilnowanie przestrzegania wszelkich zaleceń służb sanitarno-epidemiologicznych oraz wskazań Ministerstwa Edukacji Narodowej.

To na Państwu spoczywa odpowiedzialność za skuteczność realizacji zaleceń sanitarno-epidemiologicznych, a tym samym za bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci, a Naszych Uczniów. Szczególnie proszę Państwa o dopilnowanie, by Wasze dzieci w czasie epidemii pozostały w domu i nie kontaktowały się z innymi osobami. Wszelkie kontakty mogą Oni ograniczyć do Internetu lub innych środków komunikacji. Proszę również o wsparcie swoich dzieci. Służymy Państwu również pomocą i jesteśmy do Państwa dyspozycji

Podstawowym warunkiem skuteczności ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa jest rygorystyczne przestrzeganie zasad higieny osobistej. Konieczne jest również bieżące śledzenie komunikatów GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacji przesyłanych przez dyrektora szkoły lub wychowawców. Wszelkie informacje o zagrożeniu koronawirusem oraz o sposobach zapobiegania można znaleźć na stronie https://gis.gov.pl/Aktualnosci.