Półfinał subregionu dolnośląskiego "Uczę się bezpiecznie żyć"

W związku z realizacją III edycji Programu Edukacyjnego „Bezpieczny Dolnoślązak” troje uczniów naszej szkoły, którzy w poprzednim miesiącu przechodząc etap szkolny, zakwalifikowali się do dalszego etapu.

W czwartek 22 marca ci właśnie uczniowie Zuzanna Rybowicz ,Tomasz Rybowicz , Konrad Robakowski, wzięli udział w półfinale subregionu dolnośląskiego XV Edycji Konkursu Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć” pod patronatem honorowym małżonki prezydenta Rzeczypospolitej Polski.  Półfinał odbył się w Jeleniej Górze.

Przed wyjazdem na półfinał uczniowie pod czujnym okiem Pani Marty Łuńczuk doskonalili swoje umiejętności z wykorzystaniem dostępnych nam pomocy.  W rywalizacji w kategorii klas IV – VI  uczestniczyło 29 trzyosobowych drużyn. Wiedzą, z jaką uczniowie musieli się zmagać teoretycznie i praktycznie na stacjach obejmowała obszary: ochronę przyrody, bezpieczny aktywny wypoczynek, ochronę przeciwpożarową, ochronę przeciwpowodziową, bezpiecznie na kolei, energię i energetykę, bezpieczeństwo ekologiczne dnia codziennego. Zawodnicy mieli za zadanie zdobyć jak najwięcej punktów na poszczególnych stacjach. W trakcie  przerwy uczniowie oglądali pokaz wyszkolonych psów Karkonoskiego Klubu Owczarka Niemieckiego z Jeleniej Góry. Nasi reprezentanci zajęli 13 miejsce  na 29 szkół, otrzymali dyplom oraz pamiątkowe nagrody.