Wizyta w KP Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu

W ramach realizacji III edycji Programu Edukacyjnego „Bezpieczny Dolnoślązak”  29 kwietnia uczniowie naszej szkoły udali się wraz z opiekunami do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu.

Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z pracą strażaka i sprzętem, którym posługują się podczas akcji ratunkowych. Uczniowie mieli okazję dotknąć, założyć, przymierzyć części stroju, sprzętu, z którego korzystają strażacy, mogli zobaczyć wozy strażackie od wewnątrz. Strażacy opowiedzieli o tym, co należy zrobić, jaką skończyć szkołę, jakie mieć cechy charakteru, aby zostać strażakiem. Uczniowie zostali oprowadzeni po różnych pomieszczeniach. Ciekawym miejscem był m.in. było pomieszczenie dyżurnego, który przyjmuje zgłoszenia. Zobaczyli tam sprzęt komputerowy, który ułatwia pracę i przepływ informacji, a także sprawnie kieruje akcją ratunkową. Część druga spotkania, już ze wszystkimi uczniami, zaplanowana na nastpęny dzień.