Mistrz Ortografii 2018/2019

Z ogromną satysfakcją informujemy, że Zuzanna Urbańska z kl. VII zajęła III miejsce w XVI Powiatowym Konkursie Ortograficznym kl. IV-VII dla szkół podstawowych, który odbył się 7 maja w Szkole Podstawowej nr 1 w Olszynie.

Tegoroczna tematyka związana była z setną rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dyktando, które miała do napisania Zuzia, do łatwych nie należało-naszpikowane zostało nie tylko słowami wymagającymi znajomości zasad pisowni, ale również interpunkcji, czy pisowni dużą i małą literą. Łącznie do ortograficznych zmagań przystąpiło 16 uczniów. Jest to kolejny sukces naszej uczennicy w powiatowym etapie konkursu Powiatowego Centrum Edukacji w Lubaniu! W przyszłym miesiącu Zuzia wraz z nauczycielką języka polskiego p. Magdaleną Kepke weźmie udział w uroczystej gali, podczas której zwycięzcom zostaną wręczone nagrody.  Serdecznie gratulujemy laureatce i życzymy jej dalszych sukcesów!