PIKNIK BEZPIECZEŃSTWA

10 czerwca w okolicach naszej szkoły było dość głośno. Powodem słyszanych przez mieszkańców dźwięków syren był „PIKNIK BEZPIECZEŃSTWA”, który jak już wspominaliśmy był nagrodą w  III  edycji Programu Edukacyjnego „Bezpieczny Dolnoślązak”.

Organizatorem programu był Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, a realizatorem Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. Głównym celem programu było nabycie i utrwalenie praktycznych umiejętności w zakresie bezpiecznych zachowań w różnego rodzaju sytuacjach również niespodziewanych oraz umiejętność współdziałania ze służbami i organizacjami powołanymi w celu zapewnienia bezpieczeństwa. W pikniku zorganizowanym na terenie naszej szkoły uczestniczyło wiele służb bezpieczeństwa m.in. Policja, Pogotowie Ratunkowe, WOPR, GOPR, KRUS, Straż Pożarna. Przybyli również zaproszeni goście m.in. Wójt Gminy Platerówka, Dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie z innych szkół oraz rodzice, za co serdecznie dziękujemy. Na wszystkich czekało wiele atrakcji oraz oferta gastronomiczna, a także trochę wody dla ochłody, dzięki uprzejmości panów strażaków. Piknik uatrakcyjniły występy naszych uczniów na scenie To był wyjątkowo gorący dzień ze względu na  panującą temperaturę, ale i emocje. Mamy nadzieje że wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z przebiegu pikniku.