Nasi uczniowie na gali w PCE

29 maja odbyła się Gala Laureatów powiatowych i regionalnych konkursów zorganizowanych przez Powiatowe Centrum Edukacyjne w Lubaniu w roku szkolnym 2018/2019.

Uroczystość miała miejsce w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Oskara Kolberga w Lubaniu. Na Galę przybyli laureaci konkursów, ich nauczyciele, dyrektorzy szkół, nauczyciele-organizatorzy konkursów, przedstawiciele organów prowadzących szkoły i placówki, a także rodzice i dziadkowie laureatów. Uroczystość poprzedził krótki koncert fortepianowy w wykonaniu nauczyciela ze szkoły muzycznej. Następnie dyrektor Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Lubaniu Anna Adamska wraz ze Starostą Lubańskim Walerym Czarneckim wręczyli nagrody, puchary i dyplomy 92 laureatom z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Przypominamy, że w tym roku szkolnym w gronie finalistów konkursów znaleźli się :

• Oliwier Janczyk  (grupa 5-latków) - I miejsce w konkursie ,,Moja niepodległa mała i duża ojczyzna'',
  • Lena Michalska (grupa 5-latków) - III miejsce w konkursie ,,Moja niepodległa mała i duża ojczyzna'',
  • Joanna Opoka, Zofia Szwechłowicz (grupa 6-latków) - III miejsce w III powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek,
  • Zuzanna Urbańska kl. VII - III miejsce w XVI powiatowym konkursie ,,Mistrz Ortografii 2018/2019'',
  • Martyna Dudek kl. VIII - II miejsce w XVII powiatowym konkursie ,,Mistrz Stechiometrii 2018/2019''.