Niedziela, 2024-06-02

Imieniny: Erazma, Marianny

Informacja dla Rodziców

Chcielibyśmy nieco wspomóc Państwa w organizacji systematycznej nauki w domu Państwa Dzieci. Oto kilka wskazówek.

1.       Ustalcie wspólnie z dzieckiem plan dnia. Konsekwentnie go przestrzegajcie. Powinien się w nim znaleźć czas zarówno na naukę, rozrywkę, rozwijanie zainteresowań, sen jak również zaangażowanie dziecka do pomocy w obowiązkach domowych.
  2.       Wskazane jest, aby dziecko wstawało mniej więcej o tej samej porze, zachowało codzienną higienę osobistą,  systematycznie spożywało posiłki, odżywiało się zdrowo.
  3.       Pomoc dziecku musi być przemyślana. Nie pracujcie za dziecko. Materiały otrzymywane od nauczycieli są do pracy dla dzieci.
  4.       Zapewnijcie dziecku miejsce do pracy, ciszę i odpowiednie oświetlenie.
  5.       Nie rozpraszajcie uwagi dziecka, kiedy pracuje. Nie odrywajcie od pracy, nie zlecajcie innych zadań.Ważne jest, aby w czasie nauki dziecko zajmowało się wyłącznie nauką.
  6.       Pamiętajcie o przerwach i piciu wody.
  7.       Po wykonaniu każdego zadania, wymagającego od dziecka wysiłku, pochwalcie je, obdarzycie uwagą. W ten sposób budujecie samoocenę dziecka. Jeżeli będzie mieć poczucie sukcesu, to chętniej wykona kolejne zadania. Pamiętajcie, że pochwała musi odnosić się do wykonanego zadania, więc nie może być zbyciem dziecka przy pomocy słowa „ładnie”.
  8.       Kontrolujcie, jak dziecko spędza czas, ile czasu spędza w sieci, z kim się kontaktuje, do czego ma dostęp. To bardzo ważne, aby w tym trudnym czasie uniknąć niepotrzebnych problemów związanych ze światem wirtualnym. Korzystajcie z proponowanych przez nas materiałów udostępnionych na naszym szkolnym Facebook’u oraz na stronie internetowej szkoły, dotyczących szeroko pojętej profilaktyki i bezpieczeństwa cyfrowego nie tylko w tym trudnym czasie.
  9.       Rozmawiajcie z dziećmi, spędzajcie z nimi czas na zabawie, wspólnej pracy w domu czy przy domu, obejrzyjcie razem film i o nim porozmawiajcie.
  10.     Pamiętajcie o przebywaniu na powietrzu i dbaniu o kondycję fizyczną swoich dzieci.
  11.     Nauczyciele i wychowawcy służą Państwu pomocą, informacjami, wskazówkami. W razie problemów, pojawiających się trudności należy się z nami kontaktować.

Linki do zamieszczonych zdjęć: