Podstawówka i gimnzajum na podium w konkursie BRD

Dnia 25 kwietnia Młodzieżowy Domu Kultury w Lubaniu  był organizatrem powiatowych  eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym szkół podstawowych i klas gimnazjalnych, w których jak co roku wzięliśmy udział.

Drużyna w składzie (gimnazja): Adamska Honorata, Mikołajewicz Joanna, Szpak Krystian, zajęła drugie miejsce.

Druga drużyna w składzie (szkoły podstawowe): Dudek Martyna, Łapczuk Natalia, Kotlarz Kacper, Mikołajewicz Kacper, zajęła trzecie miejsce.

Eliminacje obejmowały: konkurencje teoretyczne – test, część praktyczną – jazda rowerem, udzielanie pierwszej pomocy. Obie drużyny wyróżnione zostały za najlepiej przeprowadzoną pierwszą pomoc wśród swoich grup wiekowych. Opiekunem uczniów był pan Jacek Miedziński.