Niedziela, 2024-06-02

Imieniny: Erazma, Marianny

Jestem zdrowym przedszklakiem

W grupie „Żabek” już każdy wie, jak zadbać o swoje zdrowie. Tydzień od 19-23 październka był bardzo pracowity i pouczający.

Dzieci dowiedziały się jak ważne są dla naszego zdrowia i czego nam dostarczają owoce, warzywa oraz aktywność fizyczna. Poznając nazwy owoców i warzyw dowiedziały się jakie przetwory mogą z nich powstać i wykonały pracę plastyczną „Dżem owocowy”. Oglądając „Piramidę zdrowia” zaznajomiliśmy się również z zasadami zdrowego stylu życia. Poznali proporcje, w jakich powinno się jadać poszczególne grupy produktów spożywczych oraz jak ważne jest picie wody oraz ruch, ćwiczenia i spacery. Dzieci już wiedzą jakich produktów należy unikać. Uwieńczeniem naszego tygodnia było wspólne przygotowanie ogórków małosolnych, ich smakowanie oraz ćwiczenia gimnastyczne na powietrzu.