XVIII rajd pieszy

Dnia 27 kwietnia uczniowie z klasy IV – VII naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w XVIII w Rajdzie Pieszym „3 Dni – 3 Kraje – 3 Wędrówki” zorganizowanym przez Odział Łużyckiego Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Lubaniu.

Trasę, na którą wcześniej się zdecydowano liczyła 24 km. Na starcie uczestnicy otrzymali okolicznościowy znaczek rajdowy, kartę startową z mapką wędrówki. Wyruszyli o 8:30 z hali sportowej  MOSIR w Lubaniu w kierunku Uniegoszczy, Nawojowa, zmierzając przez las do Schroniska w Henrykowie Lubańskim. Tam znajdował się jeden z punktów kontrolnych, na którym przybijano pieczątkę oraz podano słodki poczęstunek. Po dłuższym odpoczynku wyruszyli dalej w kierunku Pisarzowic, Pisaczowa  i Lubania. O godzinie 14:15 dotarli do Lubania, gdzie w Motelu” Zaułek” zjedli ciepły posiłek i na mecie skąd wyruszyli zakończyli wędrówkę ,dostając imienny dyplom. Ekipa piechurów była dzielna, dobrze się sprawiła, mimo zmęczenia pokonała trasę. To był wyjątkowo spędzony dzień, przy pięknej pogodzie i urokach pięknego krajobrazu uczniowie czynnie spędzali czas. Wszyscy już czekają na następny rajd, który odbędzie się 9 czerwca na dystansie 15 km. ”Lato na Łużycach”. Wszystkich serdecznie zachęcamy i zapraszamy!

Uczestnicy rajdu: Kornelia Pawłowska, Oliwia Dowhaluk, Kamila Dudek, Kinga Skorupska, Bartosz Kocan, Zuzanna Rybowicz, Konrad Robakowski, Zuzanna Michalska, Oliwia Adamska, Dawid Pawłowski, Martyna Dudek, Szymon Cieszewski, Julia Zatylna, Kacper Kotlarz, Bartosz Saj, Adrian Nurkowski

Opiekunowie rajdu:
p. Marta Łuńczuk, p. Kamila Przewłocka