Analizatory hałasu w całej szkole

Dbamy o nasz słuch, koncentrację uwagi i zdrowie.

W ramach realizacji programu Szkoła Promująca Zdrowie w ostatnim czasie zostały zakupione analizatory hałasu, które sfinansowane zostały przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy. Zadaniem priorytetowym w realizacji tego programu jest obniżenie poziomu hałasu w naszej szkole. Pan Mateusz zamontował analizatory w korytarzu przedszkola, na parterze, na pierwszym piętrze oraz już wcześniej w świetlicy szkolnej. W grupach przedszkolnych oraz w klasach I-III pedagog przeprowadził krótką prelekcję na temat szkodliwości hałasu na zdrowie młodego człowieka. W klasach starszych wychowawcy w ramach godzin wychowawczych również przeprowadzili na ten temat zajęcia. Początkowo dzieci testowały, sprawdzały czy analizatory właściwie działają, natomiast na chwilę obecną starają się właściwie reagować na sygnał, świadczący o tym, że poziom hałasu jest zbyt wysoki. Mamy nadzieję, że ta inwestycja pozytywnie wpłynie na zdrowie nas wszystkich.