Zajęcia w ramach projektu "Szkoła odpowiedzialna Cyfrowo" "Granie na ekranie"

W związku z realizacją Projektu Edukacyjnego Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo Fundacji „Dam o mój Z@sięg” dwóch uczniów z klasy VII Kacper Dutka i Tobiasz Mokijewski w dniu dzisiejszym przeprowadzili w klasach VI, VII i VIII zajęcia na temat gier cyfrowych.

Wcześniej, bo 25.05.2021 r. chłopcy zgłosili chęć uczestnictwa w wojewódzkim szkoleniu dla Młodych Wolontariuszy “Granie Na Ekranie”. Na zajęciach w klasach chłopcy poruszyli tematy związane z odpowiedzialnym graniem w gry, z sygnałami świadczącymi o tym, że ktoś ma problem z graniem, przedstawili jakie korzyści płynął z grania w gry cyfrowe, zapoznali uczniów z negatywnymi skutkami nadużywania gier cyfrowych oraz z tym jak nie uzależnić się od grania w gry. Uczniowie skorzystali z przesłanych dla koordynatora materiałów szkoleniowych. Dziękujemy Kacprowi i Tobiaszowi za aktywność i przekazanie cennej wiedzy dla pozostałych uczniów, a innych zachęcamy do uczestnictwa w podobnych inicjatywach.