Dzień sportu

Dnia 21.06.2021r w naszej szkole odbył się Dzień Sportu pod hasłem „ Zdrowy pociąg”.

Uczniowie na danej stacji ruchowej wykonywali różnorodne zadania. Zadaniem dzieci z przedszkola i klas I – III było : szukanie skarbu według przygotowanej mapy, zaśpiewanie piosenki o zdrowiu, pokonanie toru sprawnościowego, rozwiązywanie krzyżówek i zagadek na temat zdrowego stylu życia. Po tych zmaganiach dzieci tworzyły

z pudełek kartonowych kolorowy pociąg symbolizujący zdrowie. Każdy mógł również wziąć udział w przygotowanym torze kapslowym rywalizując w wyścigu „ kto pierwszy do mety”. Zadania uczniów klas starszych IV – VIII odbywały się poza szkołą

we Włosieniu i Platerówce. Na określonej trasie uczniowie docierali do wyznaczonych punktów,gdzie również były do wykonania różna zadania. We Włosieniu przy gminnej bibliotece Dyrektor pan Paweł Czapliński wraz z panią Anną Rybowicz przygotowali dla uczniów pokaz starodawnych sprzętów wykorzystywanych w gospodarstwie domowym i rolnym w celu pozyskiwania zdrowych własnych wyrobów. Po krótkiej lekcji uczniowie uzyskaną wiedzę wykorzystali do zadania, którym to było rozwiązanie krzyżówki na ten temat. Kolejnym miejscem stacji ruchowej był Zespół Placówek Terapeutyczno – Wychowawczych we Włosieniu, gdzie nauczyciel w-f pan Rafał Wichowski ze swoimi uczniami przygotował dla naszych uczniów zadania z rowerem, hulajnogą i deskorolką. Chętni uczestnicy pokonywali tor z użyciem sprzętu. Mogli skorzystać również z tutejszej siłowni. Ostatnie dwa punkty działań to: wizyta w szkole SP we Włosieniu, gdzie grupa klasowa musiała poszukać ukrytego skarbu oraz w Platerówce oraz u Pani Dominiki Krassowskiej, gdzie uczniowie mieli za zadanie zaśpiewać piosenkę o tematyce zdrowotnej. Metą ukończenia wszystkich zadań był szkoła SP w Platerówce, gdzie uczniowie mogli odpocząć i poczęstować się upieczoną kiełbaską. W tym dniu mimo upału wszyscy uczniowie wraz z opiekunami sprawili się dobrze i wytrwale, propagując zdrowy styl życia. Aktywnie spędzili czas ze swoimi rówieśnikami oraz podnosili swoją sprawność fizyczną. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w imprezie.

Organizator imprezy : Marta Łuńczuk

Paweł Barabola