Rajd pieszy "Lato nad Kwisą"

Dnia 9 czerwca 24 uczniów z klasy III – VII naszej szkoły wraz z opiekunami panią Martą Łuńczuk  i panią Ewą Dubieniecką  wraz z rodzicami uczestniczyli w V Rajdzie Pieszym „ Lato nad Kwisą” zorganizowanym przez Odział Łużyckiego Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Lubaniu.

Trasę, na którą wcześniej się zdecydowano liczyła 15km ( Przylasek- Lubań).Na starcie uczestnicy otrzymali okolicznościowy znaczek rajdowy, picie, słodki poczęstunek  i  mapkę wędrówki. Wyruszyli o 9:30 z Przylasku w kierunku Lubania przez las , Wyrobisko Łomna i Zarębę docierając do mety - Motelu Łużyckiego. Tam zakończyli wędrówkę, dostając ciepły posiłek. To był już następny udany rajd, gdzie grupa dopisała swoją kondycją i zapałem. Swój wolny czas spędziła aktywnie poznając swoje okolice i Lubania.

Opiekun: Marta Łuńczuk