„UNPLUGGED”

jest programem z zakresu profilaktyki uniwersalnej adresowanym do uczniów w wieku 12–14 lat, opartym na modelu wszechstronnego wpływu społecznego.

Dnia 06 lutego uczniowie klasy VI rozpoczęli jego realizację. Celem programu jest ograniczanie inicjacji używania substancji psychoaktywnych (alkohol, tytoń, narkotyki) oraz ograniczenie rozwoju intensywności używania, tj. przejścia od fazy używania eksperymentalnego do fazy używania problemowego.

Program składa się z 12 lekcji, które koncentrują się na umiejętnościach życiowych, przekonaniach normatywnych i wiedzy o substancjach psychoaktywnych. Program mogą realizować nauczyciele, którzy przeszli 3 dniowe szkolenie przygotowujące do zajęć z uczniami. Realizatorami programu w klasie VI jest pedagog Kamila Przewłocka oraz Pani Dyrektor Wioletta Brzezińska.