"Przyjaciele Zippiego"

to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci w wieku 5-8 lat.

Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi. Nie koncentruje się on na dzieciach z konkretnymi problemami czy trudnościami, ale promuje zdrowie emocjonalne wszystkich małych dzieci.

Dnia 15 listopada 2023 r. uczniowie klasy II rozpoczęli realizację wyżej opisanego programu. Jego realizatorem może być jedynie osoba, która ukończyła trzydniowe szkolenie dla trenerów w wymiarze 24 godzin. 24 cykliczne spotkania z uczniami klasy II realizuje w tym roku szkolnym pedagog – Kamila Przewłocka.