"Dzień dentysty" oddziały przedszkolne

5 marca przedszkolaki obchodziły „Dzień dentysty”.

Z tej okazji nasze przedszkole odwiedziła Pani Ania Adamska, która jest higienistką w Przychodni ortodontyczno-chirurgicznej OrtoImplant Smile Opowiedziała dzieciom jak należy dbać o zęby, jak często oraz w jaki sposób je myć. Pokazała przedszkolakom jak wyglądają podstawowe przyrządy dentystyczne i jak się ich używa oraz jak rozwija się próchnica i powstają ubytki. Pani Ania zaprezentowała dzieciom plastikowy model szczęki oraz wyjaśniła im budowę i funkcje zębów. Dzieci dowiedziały się, że mają 20 zębów mlecznych, a gdy one wypadają, zastępują je 32 zęby stałe. Na koniec każde z dzieci złożyło przysięgę, po której otrzymało nagrodę w postaci naklejki oraz kolorowanki. Bardzo dziękujemy Pani Ani oraz Przychodni ortoimplant smile za bardzo ciekawą i pouczającą lekcję. Mamy nadzieję, że nie były to ostatnie odwiedziny w naszym przedszkolu.