Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Pierwszy dzień wiosny klasy I-III oraz IV, V, VII i VIII

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny uczniowie klas I -III pojechali na wycieczkę autokarową do Cieplic. W Zdrojowym Teatrze animacji obejrzeli spektakl teatralny pt. „Krawiec Pan Niteczka”.

Było to niezwykle wesołe, pogodne i rozśpiewane przedstawienie stworzone z myślą o naszych dzieciach. Spektakl pokazywał, w jaki sposób można stworzyć teatr z przedmiotów i rzeczy, z którymi mamy do czynienia na co dzień: buty, żelazko, kubek, nożyczki etc. Dzieci doświadczyły „teatru w teatrze” włączając się do magicznego świata spektaklu, w którym aktorzy pokazali jak szyją bajki jako pracownicy zakładu krawieckiego. Spektakl oparty na klasycznym opowiadaniu Kornela Makuszyńskiego wzbogacony interakcją z odbiorcami sztuki z nutką improwizacji. Po spektaklu udaliśmy się do Muzeum Przyrodniczego, w którym uczniowie wraz z przewodnikami obejrzeli wystawę entomologiczną i ornitologiczną - okazy krajowe i zagraniczne. W muzeum zobaczyliśmy też eksponaty związane z historią Cieplic, Uzdrowiska i Schaffgotschów. Budynek Muzeum to dawny zespół pocysterski, w którym zachowały się freski barokowe z XVII w.

Wycieczka była niezwykle udana i dzięki dofinansowaniu z Rady Rodziców mało kosztowna.

tekst opracowała: Ewa Dubieniecka

Pierwszy dzień wiosny klasa IV witała aktywnie. Trasa wycieczki wiodła ze szkoły do punktu widokowego na Czubatce, następnie ścieżką rowerową do ruin pałacu i świetlicy wiejskiej we Włosieniu, gdzie piekliśmy kiełbaski na ognisku i poćwiczyliśmy na siłowni. Najedzeni wyruszyliśmy w drogę powrotną do szkoły, gdzie dotarliśmy bardzo zmęczeni, ale zadowoleni, ponieważ pokonaliśmy 10 km.

Ten dzień uczniowie klas 5,7 i 8 wraz ze swoimi wychowawcami powitali Jeleniej Górze. Odwiedzili bramy czasu i przeszli trasą historyczną spacerujac po podziemnych korytarzach schronu przeciwlotniczego. Podczas zwiedzania usłyszeli historię oraz legendy Dolnego Śląska. Uczestnicy wycieczki zmierzyli sie z absolutną ciemnością oraz zobaczyli świecąca ścianę. Kolejną atrakcją był park trampolin.
Zmęczeni, ale naładowani pozytywną wiosenną energią wszyscy wrócili do domu. Serdeczne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców za dofinansowanie tego wyjazdu.