Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

"Światowy Dzień Zespołu Downa"

KOLOROWE SKARPETKI WŁÓŻ DZIŚ, TOLERANCYJNY BĄDŹ ZAWSZE.

21 marca, oprócz pierwszego Dnia Wiosny, obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Ponieważ tego dnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w różnych zajęciach, wycieczkach poza terenem szkoły, obchody tego dnia przeniesiono na dzisiaj. Uczniowie klas 1-8 uczestniczyli w spotkaniu, które poprowadził pedagog. Na tę okoliczność przygotowano również gazetki szkolne. Uczniowie prócz prezentacji i uczestnictwa w dialogu, obejrzeli kilka krótkich filmów edukacyjnych, które przybliżyły omawiany temat. Dostarczyły wiedzy o funkcjonowaniu, trudnościach z jakimi mierzą się w codziennym życiu osoby z Zespołem Downa, a także na temat problemów zdrowotnych oraz panujących stereotypów. Tego dnia wszyscy chętni uczniowie, nauczyciele przybyli do szkoły w dwóch różnych skarpetkach, które są symbolem solidarności z osobami z Zespołem Downa. Celem spotkania było zwiększenie świadomości społecznej wśród uczniów oraz wzbudzenie empatii, tolerancji oraz wrażliwości w stosunku do osób dotkniętych tym zaburzeniem.
Zapraszamy wszystkich, którzy mają taką chęć czy potrzebę, aby pod postem umieścić zdjęcie ubranych dwóch skarpetek nie do pary, jako symbolu solidarności.