Wizyta przedszkolaków w bibliotece

„…w bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz, starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz”

Dziś nasze przedszkolaki wraz z wychowawczyniami wybrały się na dłuższy spacer i odwiedziły Gminna Biblioteka Publiczna w Platerówce. Na miejscu czekała już na nie Pani bibliotekarka - @Anna Rybowicz. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się jakie zasady obowiązują w bibliotece i na czym polega praca bibliotekarza. Pani Ania pokazała dzieciom wiele różnych książek, z różnych kategorii. Było całkiem sporo nowych i zadbanych, ale też kilka starych, bardziej "doświadczonych". Korzystając z okazji powiedziała dzieciom jak należy o nie dbać i co zrobić, aby móc je wypożyczyć do domu. Przedszkolaki zwiedziły też wszystkie pomieszczenia znajdujące się w bibliotece, takie jak „Izba Pamięci” i kącik dla dzieci, który szczególnie przypadł im do gustu. Pełne nowej wiedzy i doświadczeń, zmęczone, ale podekscytowane wróciły do przedszkola na pyszny obiadek.
Serdecznie zachęcamy rodziców do odwiedzin biblioteki wraz z dziećmi. Będzie to wspaniała okazja do spędzenia wspólnego czasu i skorzystania z chwili oddechu przy ulubionej książce. Na pewno każda pociecha znajdzie tam coś odpowiedniego dla siebie.